Doprovázená pouť

 

Barbora
průvodkyně na Vaší cestě

"

Kdo Vás bude provázet?

Jmenuji se Barbora. Od mala jsem celkem hodně vybočovala z davu, často slýchávala že jsem kritická, radikální a říkám věci moc napřímo. Jiná. Buřič. Do dnes není jednoduché něco přede mnou skrývat, snažit se udělat věci jinými, než jsou.

Doprovázené poutě

Primárně, chůze je nejpřirozenějším lidským pohybem, je tělu vlastní a proto když jdeme nemusíme vyvíjet žádné velké úsilí. Člověk se nemusí nijak zvlášť soustředit či koncentrovat, prostě jde. Přirozeně, v souladu sám se sebou, se svým dechem a s každým krokem má možnost ponořit se hlouběji a hlouběji do svého nitra a začít postupně uvolňovat, každý svým tempem, svou mysl a otevírat své srdce. Většinou jsme při pouti obklopeni krásnou přírodou na kterou máme možnost se napojit a pocítit tak radost z čistého bytí, pocítit spojení s naším tělem, prohloubit náš dech, urputné přemýšlení ustupuje do pozadí a přichází klid, ale může přijít i neklid,  jasnost či nejasnost, vše je v pořádku.

A tam, při té chůzi, se mohou začít dít zázraky a člověk má možnost uzřít vše, co uzřít v daný moment má a může. Vše co si dovolí, na co je připraven. Kolikrát si kromě faktického batohu táhneme i batoh zcela jiný na svých bedrech.. Batoh plný nejistot a strachů, starých nefunkčních vzorců, programů a antiprogramů.. nebo třeba jen nenaplněných snů. Chůze a s ní nastolený změněný stav vědomí, nám vytvoří prostor pro započetí cesty osobní transformace, započetí cesty k Sobě, k nalezení Sebe Sama. Máme možnost navrátit se zpátky k Lásce, protože z Lásky jsme stvořeni a jen Láska vše tvoří.

A má úloha v tom všem? Určitě spolu budeme nějaký čas kráčet a Já se na ten čas stanu svědkem Tvého života. Vše se bude tvořit v daný moment, vše bude záviset na energetickém poli, které se vytvoří a na Tvém záměru. Je to Tvá pouť. Jen Ty víš co potřebuješ, kam Tě srdce táhne a nohy vedou, do přírody či do města a jakým směrem.  Já mohu mlčet a pozorně Ti naslouchat, či otázku položit, budeš-li stát o můj vhled či názor, mohu hovořit, také mohu nastavit zrcadlo, podpořit Tě či dodat odvahy při Tvém ponoru do nitra. A taky můžeme jen tak jít, smát se a brebentit, pořádně se zapotit a pojmout pouť pouze jako sportovní výkon:-)Vše je vítáno, vše je v pořádku.

Komu je pouť určena

Každému, kdo touží po sebepoznání a nebojí se nahlédnout do svého vnitřního světa. Každému, kdo dospěl do místa v životě kde si pokládá otázky ohledně smyslu života, smyslu jeho jako jedince na planetě, ohledně Své životní cesty atd.

Nezáleží na věku, pohlaví výšce, šířce. Na čem ale záleží a co vnímám jako důležité je Záměr. Záměr, se kterým se na pouť vydávám a čeho bych chtěl/a během společného putování dosáhnout. Můžeš si ho stanovit předem, či se na něj můžeme podívat spolu na začátku poutě.

V živote se řídím tím, že není dne bez noci a není bílá bez černé. A že než ze studny poteče čistá voda je zapotřebí vrtat v hloubce a provrtat se i pořádným „sajrajtem“. Cítím jako své poslání nechat mnou proudit energii poukazující na to temné a nepřijaté, na to, co v sobě nechceme vidět a zároveň dodávat sílu a podporu k uzření a přijetí.

Věřím, celým svým srdcem, že pokud přijmeme sami sebe se vším, co k nám náleží, tak pak můžeme žít opravdu šťastně. Protože celistvě a v pravdě. V naší individuální pravdě. Ne v té kolektivní, ale v naší. A tak vykročme, spolu. Pojďme si oPRAVDU pro PRAVDU a staňme se jí.

O mně

Vždy jsem měla šestý smysl na vše co „nefungovalo“. Bouřila jsem tedy vody, vytahovala na povrch to neupřímné, tlející a stagnující, aby to mohlo být uzřeno a vyčištěno, proměněno na živoucí a proudící.

Miluji hloubku všeho a ráda koukám pod pokličku věcí. Zároveň miluji výšky a ve hmotě se to projevuje tak, že mým nejoblíbenějším místem jsou vysoké hory, vrcholy, kde se člověk může prstem dotknout hvězd a kde ví. Ví, že je součástí všeho. Neoddělitelnou částí celku a zároveň zcela sám. Tam, vysoko v horách, zažívám nekonečný pocit jednoty, pokory, autenticity a toho co mě přesahuje.

No a na ty vrcholy se člověk musí nějak dostat. Většinou po vlastních, pěkně krok za krokem. Občas jdu sama, občas je nás mnoho. Já a mnoho mých částí. I já se pořád učím, i já jdu po cestě ke svobodě a pravdě. Předávám jen To, co mne život naučil. Co jsem si sama prožila, probrečela, přijala, pochopila a proměnila. 

A jak to celé probíhá

Příprava na pouť

Pouť začíná v momentě, kdy se pro ni rozhodnete. Zhruba týden před samotným setkáním doporučuji více se obracet do svého nitra, nenechat se příliš rušit zvenčí, vypnout televizi, rádio, ztišit vše, co se ztišit dá a vnímat sebe.

Určitě je dobré všímat si všeho co se nám děje, takzvané náhody a třeba si vše zapisovat. Určitě i sny je dobré si zapisovat. Odlehčit stravu, vyhnout se alkoholu a věnovat se svému fyzickému tělu. Vhodná jsou různá dechová cvičení, meditace, procházky, sauna a nebo třeba horká koupel s himalájskou solí.

Vřele doporučuji tělu co nejvíce odlehčit  a vnímat ho, jeho projevy, naslouchat mu. Tělo je nástroj duše. Je to chrám. Stejně tak je dobré stát se pozorovatelem všech emocí, které se před poutí objeví. Třeba se některá objeví ve větší intenzitě či opakovaně. Opět doporučuji si vše zapisovat. Můžeme se na to podívat společně.

 

Pravidla, kterými se řídit

  • Klient určuje kam půjdeme, jakým směrem, po jaké cestě, či zdali budeme jen tak sedět na lavičce. Klient může trasu kdykoli změnit a kdykoli říci také to, že už je toho na něj příliš. At vycházka krajinou vnější či vnitřní. Klient si vše řídí. Je to jeho zodpovědnost

 

  • Klient si sám určuje to o čem se spolu budeme hovořit a poté třeba i mlčet. Já jako průvodce nevnáším svá témata. Opět je to na zodpovědnosti klienta dát do slov to s čím přichází a co je třeba to nejvíce „aktuální“ v daný moment. Já budu naslouchat a držet bezpečný prostor ve kterém zůstane vše co bylo řečeno, vše co se událo.

Délka poutě

Jednodenní či půldenní pouť bývá tou nejčastější formou. Při dvoudenní pouti a přespání mimo komfortní zónu teplé postele, většinou se spí v lese, bývá ponor do vlastního nitra hlubší a prožitek tady a teď o to intenzivnější.

Nabízím maximálně 4 společně strávené dny. Prozatím:-)

Kde se můžeme potkat

Kde se můžeme potkat záleží na klientovi. Mým nynějším působištěm je Praha a okolí a také Broumovsko, divoká panenská příroda.

Ale místo setkání je na dohodě. Mohu dojet kamkoli.

Jak se na pouť vybavit

Určitě je dobré mít dobré a prošláplé boty, pohodlné, o kterých nejlépe ani nevíte.

Oblečení přizpůsobit ročnímu období a tomu zdali se jedná o jednodenní pout či zdali budeme v terénu delší čas. Je dobré počítat s tím, že ne vždy půjdeme asfaltovou cestičkou, doporučuji oblečení u kterého nebudete litovat, že se třeba roztrhne v křoví.

Láhev s pitnou vodou, v zimě je super termoska s čajem a něco k zakousnutí, něco malého, pro nás pro oba, když přijde hlad a civilizace daleko. Důležitý je také vhodný batoh s bederním pásem, v létě nezapomenout na pokrývku hlavy, opalovací krém, repelent. Těžké se ponořit do nitra, když na nás útočí všemožný hmyz.

Prostě nacítit si dobře vše co potřebujeme k tomu, aby nám bylo komfortně a mohli jsme se zabývat pouze sami sebou.

Doporučuji vzít si také zápisník a tužku.

Odměna

Při společném putování vycházím z modelu DAR ZA DAR.

Klient vždy hradí bezprostřední náklady na cestu, to znamená náklady na dopravu, náklady spojené se  stravováním pro nás pro oba a případné ubytování.

Odměna pro mne, můj honorář, se řídí tím jak klient ocení můj čas, který mu věnuji a také jak ocení svůj vlastní posun.

Jedna z možných forem ocenění mého času je ta, že klient mi dá za den tolik, kolik je jeho denní hrubý příjem. Váží si mne a mého času naprosto stejně jako si váží sám sebe a svého času.

Druhou část mého honoráře si klient nacítí po skončení našeho putování. Pokud cítí svůj růst a prospěch našeho společně stráveného času, může mi dát jakoukoli odměnu. Děkuji. Pokud žádný posun necítí, nezaplatí mi již nic.

Kontakt

Barbora

 

+420 605 799 216

barbora.vodesilova@googlemail.com

Zaslat dotaz

4 + 4 =